Uzzini, kāpēc obligāti trauku mazgāšanas sūklim ir jānogriež stūris! Noderīgs padoms

Ne katrs atzīsies, ka viņš mājās nemaina trauku mazgājamo sūkli biežāk kā divas reizes mēnesī. Dažās ģimenēs tas tiek nomainīts tikai tad, kad pavisam nolietojies, un tas ir nehigiēniski.

Trauku švamme ir viena no „netīrākajām” lietām mājā, neskatoties uz tās nepārtraukto kontaktu ar mazgāšanas līdzekļiem, sodu un etiķi.

Kā parādīja analīzes, parasts mājsaimniecībā lietots sūklis ir 200 000 reižu netīrāks par tualetes poda sēdvāku!

Šajā švammē lietošanas laikā sakrājies liels daudzums baktēriju, kuras vienkārši nepagūst pilnībā „izmazgāties” no tās.

Lasi arī: 10 augi, kurus nevajadzētu stādīt blakus tomātiem: paliksiet bez ražas

 

Ņemot vērā, ka tas pats sūklis ģimenē var tikt izmantots gan trauku, gan plīts, gan mikroviļņu krāsns, gan galda un pat kaķa bļodas mazgāšanai, nav brīnums, ka tajā ātri sakrājas mikrobi. Speciālisti iesaka sūkli nomainīt pret jaunu vismaz vienu reizi nedēļā.

Lūk, kāpēc ir labāk izmantot vairākus sūkļus, kuri pietam atradīsies dažādās vietās.

Ja tomēr jūs ar vienu un to pašu sūkli mazgājiet traukus un pie reizes arī plīti, galdu un dažreiz notīriet kādu traipu no grīdas un tam līdzīgi, tomēr jāievieš vēl viens sūklis, kuram var nogriezt stūrīti, kā atšķirības pazīmi. Tā jūs patiešām vairs nesajauksiet, kurš sūklis kādam mērķim kalpo (ar atšķirīgu krāsu var nepietikt, lai iegaumētu, kurš sūklis kādam darbam paredzēts).

Tieši tāpat var iezīmēt sūkļus, kuri vairs neder trauku mazgāšanai, bet ir pietiekami labi citiem tīrīšanas darbiem. Nogriezts stūrītis – ziņa, ka šo švammi var lietot virtuves tīrīšanai vai mājdzīvnieku bļodu mazgāšanai, bet nekādā ziņā ar to nevajag mazgāt jūsu traukus.

Pievienot komentāru